Poczekalnia to bardzo ważne miejsce do zrobienia pierwszego dobrego wrażenia przez firmę.a ławka do poczekalni to kluczowy aspekt tego miejsca. Dlaczego jest taka ważna? Spełnia ona zasadniczą funkcję, ma zapewnić wygodę i chwilę relaksu osobą oczekującym, Siedzenia powinny być trwałe wygodne oraz pasować do wnętrza. Materiał z jakiego wykonana jest ławka musi być wytrzymały, ponieważ tak reprezentacyjne miejsce jak poczekalnia, czy recepcja nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek uszkodzone elementy. Wydawać by się mogło, że poczekalnie nie wpływają zbyt na funkcjonowanie całego biura to mają znaczący wpływ dla klientów. Czasem zdarza się, że musimy poczekać na swoją kolej w recepcji po cały dniu chodzenia. W tedy więc taka ławka do poczekalni jest niezastąpiona.

Wybór

Istnieją różne poczekalnie, do których ławki może mieć różne zastosowanie. Dlatego należy się zastanowić do jakiego celu będzie ona przeznaczona i przejrzeć wiele ofert. Możemy znaleźć tam stylowe siedziska, które spełnią nasze oczekiwania.
Do biura

Duże przedsiębiorstwa posiadają recepcje, których celem jest kierowanie osobami. Można powiedzieć, że recepcja przyjmuje funkcję sekretariatu. Ważne jest w tedy zapewnienie w poczekalnie wygodnych krzeseł, foteli, a za ławkę do poczekalni może posłużyć na miękka sofa. Przyda się też również niewielki stolik. Takie oto miejsce przyjmie w tedy wygląd takiego małego saloniku gdzie pracownicy będą mogli poczuć się swobodnie i trochę odpocząć. Wybór tego jaki kolor krzeseł oraz foteli należy indywidualnie wybrać pod stylistykę danego biura. To pomieszczenie musi być sterylne i eleganckie.

Ławka do poczekalni u lekarza

Poczekalnie u lekarza są to bardziej publiczne przestrzenie więc wymagają nieco innego zaplanowania przestrzenią. Do takiego miejsca najtrafniej wybrać krzesła bądź ławki do poczekalni. Nie zajmują one dużo miejsca więc doskonale będą się nadawać do takiej poczekalni gdzie znajduje się zazwyczaj spora ilość osób. Ławki są doskonale wyprofilowane. Ich dolna część wyprodukowana jest z wytrzymałego plastiku i tapicerki, a górna z plastikowej ażurowej siatki. Należy również pamiętać o dzieciach, którym należy uprzyjemnić czas czekania na wejście do gabinetu lekarskiego. Można postawić małe krzesełka ze stolikiem, klocki i jakieś zabawki.
Do kosmetyczki

W poczekalni salonu kosmetycznego ludzie powinni czuć relaks i wypoczynek dlatego zwyczajne ławki od poczekalni raczej odpadają. Powinny znajdywać się tam wygodne siedziska jak np. miękkie fotele, sofy. wszystko powinno powodować odprężenie więc można użyć uspokajającej muzyki. Styl takiego miejsca powinien kojarzyć się z elegancją, wygodą i spokojem. Ilość krzeseł i sof potrzebnych do użycia w pomieszczeniu ściśle zależy od jego wielkości i objętości. w przepadku dużej poczekalni można rozważyć zakupienie nawet czteroosobowych sof.
Materiały

Z jakich materiałów powinny być wykonane? Najpopularniejsze są te plastikowe. Ich zasadniczą zaletą jest, to że zapewniają dużą wytrzymałość i są łatwe w czyszczeniu. W przypadku krzeseł mogą one mieć obicia tapicerowane. Trzeba pamiętać o tym aby tekstura była wytrzymała, nie ulegała szybkiemu przetarciu oraz pasowała do wnętrza pomieszczenia. Przy bardziej ekskluzywnych miejscach warto zastosować skórzane obicie. Nadaje ono stylu i prestiżu. Takie rozwiązanie świetnie nadaję się dla dużych biur czy salonów SPA. Należy jednak o nie dbać, ponieważ usunięcie plam może nie być zbyt łatwe.
Zobacz wpisy